Problemy z płatnością na Aliexpress

Kolejny raz problemy z płatnością zniechęciły Cię do zakupów? Chociaż te występują na Aliexpress stosunkowo rzadko to mimo wszystko czasem się zdarzają. Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytanie w związku z płatnościami oraz odpowiedzi wraz z rozwiązaniem problemu.

Dlaczego nie widzę możliwości zapłacenia przez PRZELEWY24?

Przelewy24 potrafią mieć przerwy techniczne i wtedy ten rodzaj płatności bywa niedostępny a niestety często zdarza się, że operator o tym nie informuje. Sprawdź też wartość zamówienia bo przy zbyt niskiej wartości (np. “cebulowych” zakupach za 4 grosze) ta opcja płatności jest z założenia niedostępna.

Dlaczego nie widzę możliwości płatności z PayPal na Aliexpress?

Na płatność realizowaną przez PayPal musi zgodzić się konkretny sklep. Z tego powodu nie przy wszystkich transakcjach jest widoczna ta możliwość. Najczęściej jest także dostępna dopiero przy wyższej wartości zakupów.

problemy z platnoscia
Dzięki płatnościom mobilnym zrobimy zakupy nie wychodząc z domu!
Próbuję zapłacić na Gearbest/Banggood przez PayPal swoją kartą ale płatność jest ciągle odrzucana. Co zrobić?

Najlepszym sposobem w takim przypadku jest kontakt z wystawcą karty lub z obsługą PayPal – zanim jednak rozpoczniemy kontakt sprawdź sam na swoim koncie czy płatność nie przekracza Twojego ustawionego limitu. Pamiętaj, że limit płatności kartą to co innego niż limit płatności dla transakcji online – ten pierwszy zazwyczaj jest wyższy. Zatem jeżeli rzadko robisz zakupy przez internet to nagły zakup telefonu może znacznie przewyższać ustawiony odgórnie przez bank limit.

Revolut, PayPal, Przelewy24 – sposobów na płatność jest mnóstwo
Chciałem zapłacić z Revolutem ale płatność nie przechodzi, co się dzieję?

W przypadku pierwszej płatności za pomocą karty fizycznej (nie wirtualnej!) pamiętaj, że przed pierwszą płatnością kartę należy uaktywnić tak jak tradycyjny produkt bankowy, np. w sklepie lub bankomacie z użyciem kodu PIN. Dopiero wtedy będzie możliwa płatność elektroniczna.

Więcej o płatnościach z Revolutem i jak oszczędzić na zakupach na Aliexpress przeczytasz tutaj.
W trakcie płatności na Aliexpress otrzymałem komunikat Payment failed. Co mogę zrobić?

Istotny jest Error code, który pojawia się zaraz za komunikatem bo to właśnie od niego zależy jak dalej postąpić. Spis wszystkich kodów wraz z wyjaśnieniem znajdziemy na stronie Aliexpress. Jednym z najczęściej występujących błędów jest kod CSC_7200011 który możesz szybko rozwiązać gdyż wiąże się z niedostateczną ilością środków na koncie.

Kod błęduPrzyczynaRozwiązanie
CSC_7200011Niedostateczna ilość środków na koncie.Płatność z innego konta lub uzupełnienie środków.
CSC_7200034Niepoprawne lub niepełne informacje przy zamówieniuNależy jeszcze raz sprawdzić dane przy zamówieniu – adres wysyłki, numer telefonu, kod pocztowy itd.
CSC_7200012Wygasła ważność kartyPłatność ważną kartą lub zmiana sposobu płatności.
CSC_7200020Niepoprawne lub niepełne dane posiadacza kartyNależy ponownie wykonać płatność i ponownie sprawdzić dane takie jak np. termin ważności karty.
CSC_7200021Niepoprawny kod CVVNależy wpisać poprawnie kod CVV (trzycyfrowy kod z tyłu Twojej karty).

Problemy z płatnością w wielu przypadkach rozwiąże telefoniczny kontakt z Biurem Obsługi Klienta w Twoim banku, można także zwrócić się z pytaniem do Supportu Aliexpress.

A czy Ty miałeś problem z płatnością na Aliexpress? Napisz w komentarzu jeśli Ci się przydarzyło!

Dodaj komentarz