Odkurzacz Viomi V2 od Xiaomi


Bardzo długo wzbraniałam się przed wymiana mojego Xiaomi 1. generacji. Bo właściwie po co mi? Przecież świetnie odkurzał, mapował pomieszczenia… No był głośny, to fakt. I duży. Właściwie to olbrzymi. Podłóg nie mył co kiedyś nie było problemem. Problem się pojawił kiedy mój 2letni potwór zaczął raczkować a potem chodzić. No i to przesądziło sprawę – zmieniam model na mOpujący.

Ale.. Na Roborocka? Trochę bez sensu dawać tyle $ za już starszy model, który tak niewiele różni się od tego, który posiadam. Pojawił się Roborock 2 – wprowadzone do niego jednak zmiany to za mało by płacić AŻ TYLE. I na horyzoncie pojawił się nowy model od Viomi! W cenie podobnej do S50.. Nie namyślając się długo wzięłam. Po 2 tygodniach był u mnie.

Photo taken with Focos


👌 Pierwsze wrażenie – jakie małe pudełeczko! Czy ktoś się nie pomylił? 😀 Ale nie! Viomi ma cudownie, niewielkie wymiary ale mieści się wszystko co trzeba, ba ma nawet dużo większy zbiornik od Roborocka (co właśnie także mnie nie przekonywało po doświadczaniechac z 360 S6, gdzie zbiornik z wodą i tak był większy od robockowego!) i skrytkę w środku na grzebyk do wyczesywania włosów 😉
👍 Jeśli chodzi o odkurzanie to raczej nie ma do czego się przyczepić – mamy 3 tryby pracy, ten najsłabszy jest przecudownie cichutki. A nawet najmocniejszy jest dużo cichszy niż helikopter jakim była 1. generacja czy S50.
👉 Bardzo podoba mi się tez kolor oraz materiały, z jakich jest wykonany. Wielu osobom napewno podpasuje ta kolorystyka, bo pamiętam, że jest wiele osób którym biel nie odpowiada do wystroju mieszkania. Mniejsza stacja dokująca także jest zmianą w dobrą stronę.
👉 Głos jakim komunikuje się z nami odkurzacz jest przyjemny, ciepły i zrozumiały. Nie jest irytujący ale możemy go bez problemu wyciszyć.
Aplikacja oferuje wiele dodatkowych funkcji m.in. ustawienie trybów sprzątania, wirtualnych ścian, sprzątania strefowego, czasowego czy tryb DND. Wskazuje % naladowania baterii, przedstawia dokładna mapę mieszkania, historię sprzątania, udostępnienie urządzenia innemu członkowie rodziny, pozwala na poruszanie się odkurzaczem, posiada ciekawą opcję ‘secondary cleaning’, która docelowo ma pozwolić na powtórne sprzątanie konkretnej strefy.
‼️ Do wysprzątania 25 metrów użytkowej powierzchni (czyli dla ok. 40-50m2 mieszkania) potrzebuje od 30 do 40 minut.
👌 Ogromną zaletą tego odkurzacza jest mycie podłóg. Sprawdza się to znacznie lepiej niż w Roborocku. Może to jeszcze nie mycie-mycie ale o wiele lepiej został przemyślany podajnik wody. Jednym z największych problemów w Roborocku jest zatykanie się podajnika wody (zwłaszcza, jeśli stosujecie detergenty….) przez co traci swoją najważniejszą funkcję, za którą dopłacamy przecież ponad 100$ względem 1. generacji. DO tego podajnik na wodę jest mały i nie ma szans, że mieszkanie czy dom o powierzchni większej niż 70-80m2 zostanie umyte za jednym razem. No, właściwie to przetarte 🙂 Viomi zastosowało większy pojemnik na wodę instalowany w środku co zawsze budziło mój niepokój – przy modelach Ilife w przypadku uszkodzenia pojemnika może dojść do zalania całego odkurzacza i mechanizmu. W Viomi nie ma jednak na to opcji – najgorsze co może się stać to rozlanie ok. 300 ml wody na podłogę, odkurzacz nie zostanie uszkodzony. Jednocześnie system montowania zbiornika oraz samej części czyszczącej jest bardzo prosty, a dużo większa przepustowość wody (w ‘dnie’ odkurzacza są po prostu dziurki :P) pozwala na lepsze mycie podłóg ale bez ich zalewania – właściciele paneli mogą być spokojni 🙂
Jeżeli mam się przyczepiać, a przy takiej kwocie myślę, że mogę to odkurzacz ma dwa minusy:

  • pomimo świetnego skanowania pomieszczeń długo wraca do bazy. Liczę, że podobnie jak reszta problemów rozwiąże się to po prostu przy aktualce 🙂 Nie jest to natomiost jakiś mega wielki problem, ot wraca chwilę dłużej jak Roborocki.
  • gdy kupiłam odkurzacz jako jedna z pierwszych Viomi i Xiaomi nie zintegrowały jeszcze aplikacji więc można było używać odkurzacza jedynie poprzez przyciski – czyli powrót do bazy i sprzątanie. Było to szalenie irytujące 😀 Ale po napisaniu do supportu, podano mi rozwiązanie problemu i teraz wszystko działa – prawie, bo przy niektórych funkcjach jest informacja o tym, że nie są jeszcze dostępne. Czekam zatem na kolejne aktualizacje, bo dzięki nim odkurzacz ma i będzie miał sporo więcej opcji niż konkurencja od Roborocka, jednocześnie w dużo lepszej cenie 🙂

Ocena końcowa.Czy to ideał? Jeszcze nie. Ale jest mu bardzo bliski, z czystym sumieniem oceniam go na 9/10. Być może ideałem zostanie gdy już zostaną wprowadzone wszystkie aktualizacje 🙂 Tymczasem jednak jak najbardziej warto go zakupić zwłaszcza, jeśli myśleliśmy nad Roborockiem czy jakąś wersją iRobota – moim zdaniem po przetestowaniu tylu różnych modeli w tej cenie to najlepszy wybór na ten moment. Odkurzacz ma mnóstwo dodatkowych funkcji, odkurza rewelacyjnie (jestem właścicielką małego dziecka, dwóch kotów i chłopa więc naprawdę nie ma u nas lekko), znakomicie odświeża podłogi ocierając się o mycie – radzi sobie spokojnie z taką 4-5 dniową niemytą podłogą by doprowadzić ją do porządku.
Ja z zakupu jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam 🙂

Link do zakupu: ➡️ bit.ly/ViomiV2_SmartVacuum

Dodaj komentarz