Czy Poczta dostarcza normalnie przesyłki z Chin w czasie pandemii?

W związku z pandemią koronawirusa w Polsce pojawiło się ostatnio wiele sprzecznych doniesień czy Poczta dostarcza przesyłki z Chin i Aliexpress. Zebraliśmy dla was najczęściej pojawiające się pytania w temacie przesyłek z Chin podczas pandemii wraz z odpowiedziami. Zapraszamy do lektury.

Przesyłki z Chin – czytaj dalej.

Najlepsza polska grupa o zakupach z Chin
Najlepsza polska grupa o zakupach z Chin
Poczta zawiesza przesyłki zagraniczne. Co to oznacza?

Przechodząc od razu do rzeczy aby rozwiać wszelkie wątpliwości – poczta zawiesza tylko wysyłkę. Co to oznacza dla przeciętnego kupującego? Czy poczta zawiesza przesyłki z Chin? Oznacza to tyle, że towar zamówiony na chińskich portalach, w tym na aliexpress powinien zostać dostarczony bez problemu. Poczta przyjmuje wszystkie przesyłki przychodzące z zagranicy do kraju.

Czas oczekiwania na przesyłkę z Aliexpress podczas pandemii jest krótszy niż zwykle?

Może się tak dziać dzięki temu, że wiele osób po prostu przestało zamawiać z powodu różnych obaw. Obawy związane są z tym czy sprzedawcy z chin pracują, czy wirus może lub nie przenosić się na paczkach. Wiele osób boi się tego, że poczta nie będzie miała jak dostarczyć towaru lub że odeśle go z powrotem do Chin. Tak naprawdę Poczta ma dużo mniej towarów do przetworzenia, dzięki czemu paczki dochodzą zazwyczaj szybciej niż zwykle. 

Czy przesyłki z Chin zostają zatrzymane na granicy i poddawane są jakimś specjalnym zabiegom?

Nie, nie ma takiej potrzeby. Przesyłki z Chin traktowane są tak, jak były do tej pory. Przedmioty o większej wartości mogą trafić na cło i do zapłaty podatku VAT, tak jak zawsze. Jak kupować w Chinach aby uniknąć opłat celnych? Wyjaśniłem to tutaj: jak dostarczane są paczki z Aliexpress

Czy urzędy pocztowe działają bez zmian podczas pandemii koronawirusa?

Należy spodziewać się ograniczeń w godzinach urzędowania aby ograniczyć ryzyko zachorowań wśród pracowników. Po więcej szczegółów powinniśmy się udać do swojego urzędu lub wspierając akcję #zostajewdomu zatelefonować aby uniknąć kontaktu osobistego.

2 komentarze do “Czy Poczta dostarcza normalnie przesyłki z Chin w czasie pandemii?

 • 9 kwietnia, 2020 o 13:48
  Permalink

  Czy towary kupione w 4/2020 na Aliexpress zostaną dostarczone do Polski?
  Na moim koncie w zamówieniach – widnieje komunikat “Przesyłka gotowa do wysyłki”

  • 9 kwietnia, 2020 o 14:02
   Permalink

   Cześć! Tak, Twoje towary powinny zostać normalnie dostarczone. Nasze zamówienia wszystkie zostały zrealizowane. Jeśli w Twoim wypadku sprzedawca przeciąga czas wysyłki być może dobrym pomysłem byłoby skontaktowanie się z nim osobiście. Czasami zdarza się, że z różnych powodów przesyłka trochę oczekuje na wysyłkę, ale nie jest to aktualnie w żaden sposób związane z sytuacją w Chinach i na świecie. Odpowiadając na pytanie – nie ma żadnych przeciwwskazań, chińscy sprzedawcy działają i pracują normalnie. Jeśli chciałbyś jeszcze zaczerpnąć opinii innych zapraszamy do naszej grupy na FB o Aliexpress: https://www.facebook.com/groups/1102115449846784 – znajdziesz tutaj więcej szczegółowych informacji. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz