Bezpiecznie zakupy na aliexpress. Krótki poradnik.

Jak każde zakupy online niosą ze sobą pewne ryzyko. Aby uniknąć niezadowolenia z zakupu i otrzymać produkt taki jaki oczekujemy, wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad.

1. Ocena produktu na aukcji. Podana w skali 0-5. 👌

Jest to pierwsze na co zwracam uwagę. Jeśli aukcja ma ocenę poniżej 4,5 sprawdzam przyczynę w feedbackach ( patrz kolejny punkt) oraz dla porównania szukam tego samego produktu u innego sprzedawcy.

2. Feedback 👀

To tak naprawdę najważniejszy punkt. To inaczej opinia kupujących. W zakładce tej znajdziemy opis jak i zdjęcia otrzymanego przedmiotu. Często informacje zawarte w feedbacku są pomocne przy wyborze rozmiaru ubrań. Możemy sprawdzić jak sprzedawca pakuje zamówienia, czy na tyle dobrze je zabezpiecza, że przychodzą nie uszkodzone i wiele innych cennych danych na temat produktu.

3. Kupuj osobno 🛒

Rzadko, ale niestety zdarza się, że przy większej ilości rzeczy w jednym zamówieniu może dojść do pomyłki i liczba produktów może być niezgodna.
Potem ciężko jest to udowodnić w sporze, dlatego też (patrz kolejny punkt).

4. Nagrywaj moment otwierania paczki 🎥

Szczególnie przy tych o wyższej wartości. Jest to tak naprawdę najlepszy dowód przy ewentualnym sporze, niektórzy sprzedawcy nawet mają taką informację na aukcjach.

5. Pilnuj czasu ochronnego ⏳

W momencie gdy sprzedawca wyśle nam zamówienie otrzymujemy od aliexpress z reguły 60 dni czasu ochronnego. Jest to czas w którym powinniśmy je otrzymać. Czas ten możemy kontrolować w zakładce “moje zamówienia” . Jest on bardzo ważny aby nie stracić pieniędzy w razie problemów z przesyłką.

Te 60 dni może trochę przerażać, jednak jest to zabezpieczenie dla sprzedawcy. Przesyłki, szczególnie te rejestrowane przychodzą nawet w 2 tygodnie. Te nierejestrowane ponad miesiąc (chociaż nie ma reguły).
Niestety gdyby nasze zamówienie zaginęło w transporcie, aliexpress daje nam możliwość odzyskania pieniędzy poprzez założenie sporu

Pieniędzy również nie stracimy gdy jakość produktu nie jest zgodna z opisem lub uległa uszkodzeniu w transporcie.
Na podjęcie kroków mamy 15 dni od momentu potwierdzenia odbioru lub skończenia się czasu ochronnego.

Stosując się do powyższych zasad powinniśmy być zadowoleni z zakupów na aliexpress 😃

Warto także dołączyć do grupy Aliexpress Polska Najlepsze gdzie codziennie zamieszczane są nowe recenzje rzeczy z aliexpress. Atutem takich recenzji jakie znajdziecie na grupie jest możliwość kontaktu z jego autorem i dopytania się szczegółów.

One thought on “Bezpiecznie zakupy na aliexpress. Krótki poradnik.

Dodaj komentarz